top of page

DZIENNIK WDZIĘCZNOŚCI I DOBRYCH CHWIL oraz 30 DNIOWE OPTYMISTYCZNE WYZWANIE.

Godzin w dniu jakby za mało. Sytuacja w pracy jest napięta. Każdy korposzczur wie co "dedlajny" robią z człowiekiem. W domu pełno obowiązków na głowie. Jak nie zwariować i jak mimo tego codziennego pędu zacząć doceniać to co mamy i celebrować każdy dzień?


Zapraszam do 30-dniowego wyzwania optymistycznego! Opowiem Wam też jak można przygotować swój własny dziennik wdzięczności.Im więcej chwalisz i celebrujsze swoje życie, tym więcej jest w życiu świętowania

W niektóre dni trzeba naprawdę się wysilić, żeby przypomnieć sobie jakieś dobre zdarzenia, w inne można zapisać całą kartkę. To doświadczenie może Cię nauczyć, że nawet w niezbyt udane dni przydarza się nam wiele dobrego.
Jak prowadzić taki dziennik wdzięczności?


To bardzo proste. Możesz zapisywać wszystkie dobre wydarzenia w notesie, kalendarzu, telefonie, karteczkach samoprzylepnych. Możliwości są nieograniczone.


Zapisuj wszystko co było dobre danego dnia. Na przykład:


- obudziłam się zdrowa

- przed pracą miałam czas napisać jeden akapit

- autobus przyjechał na czas

- zjadłam lunch z przyjaciółmi

- zobaczyłam śmieszny filmik, który mnie rozbawił

- dostałam wiadomość od bliskiej znajomej, która sprawiła, że się uśmiechnęłamGdy nadejdzie gorszy dzień możesz zawsze przewertować swój dzienniczek i zobaczyć ile codziennych małych i dużych błogosławieństw dostajesz!


Zobaczysz, że nawet z pozoru nieudany dzień będzie miał w sobie promyk radości.Zapraszam Cię do wykonania tego 30 dniowego wyzwania. Możesz też dołączyć te oto wyzwania i wykonywać jedno każdego dnia.


Mogę Cię zapewnić, że pod koniec miesiąca poczujesz się dużo lepiej!

Optymizm sprawia, że czujesz się lepiej. Dalaj Lama

30 DNIOWE OPTYMISTYCZNE WYZWANIEDzień 1: Wypowiedz na głos jedną rzecz za którą jesteś wdzięczny/wdzięczna Bogu/losowi. Zrób to zaraz po przebudzeniu. Zacznij swój dzień od dobrych myśli.


Dzień 2: Obejrzyj film, który zawsze Cię rozbawia


Dzień 3: Pomyśl komu możesz dziś pomóc. Może przytrzymasz komuś drzwi? Odstąpisz miejsca w autobusie? Albo zwyczajnie się uśmiechniesz. Nawet nie wiesz ile osób może Cię zapisać w swoim dzienniczku wdzięczności :)


Dzień 4: Posłuchaj piosenki, która zawsze wprawia Cię w dobry humor. Jak masz czas to przygotuj całą playlistę na gorsze i lepsze dni.


Dzień 5: Napisz list do siebie! Możesz zrobić to tradycyjne i napisać jakie rzeczy w sobie lubisz i jakie są Twoje mocne strony. Możesz również napisać email, który otrzymasz w przyszłości! Możesz użyć FutureMe Pamiętam gdy dostałam email o którym zapomniałam, bardzo się wzruszyłam.


Dzień 6: Wybierz 3 osoby i powiedz im coś miłego, komplement. Może być to osoba, którą dobrze znasz, ale i Pani ze sklepu którą znasz tylko z widzenia.


Dzień 7: Dzisiaj powiedz sobie samej/samemu coś dobrego. Gdy rano popatrzysz w lustro powiedz sobie jedną miłą rzecz -np. to będzie wspaniały dzień.


Dzień 8: Pomóż dzisiaj jakiejś organizacji charytatywnej. Wspomóż zbiórkę na jakiś szczytny cel.


Dzień 9: Zrób dzisiaj coś co odkładałeś od dłuższego czasu. Niedokończone zadania "siedzą" w naszej głowie i nie dają nam wypocząć.


Dzień 10: Kup sobie coś drobnego. Lakier do paznokci, kawę na mieście lub roślinkę. Wybór należy do Ciebie.


Dzień 11: Włącz sobie piosenkę, która sprawia, że chce Ci się tańczyć. I tańcz! Nawet kilka minut potrafi pobudzić endorfiny.


Dzień 12: Znajdź swój album rodzinny i poprzeglądaj dawne zdjęcia. Najlepiej byłoby to zrobić z kimś, zdjęcia potrafią przypomnieć wiele ciekawych i miłych sercu wspomnień.


Dzień 13: Zobacz albo wschód, albo zachód słońca.


Dzień 14: Pobujaj w chmurach. Zamknij oczy na 5 minut i wyobraź sobie piękne i spokojne miejsce. Skoncentruj się na oddechu.


Dzień 15: Poszukaj motywujących, pozytywnych cytatów. Przepisz je i przyczep na lodówkę, albo włóż do portfela.


Dzień 16: Zrób listę marzeń, które chcesz spełnić w życiu.


Dzień 17: Dzisiaj wyluzuj! Odpocznij, utnij sobie drzemkę, pobazgrol na kartce. Jeżeli możesz pozwól sobie na całkowity relaks.


Dzień 18: Znajdź jakieś interesujące Cię DIY (zrób-to-sam). Nawet jeżeli Twoje origami wyjdzie koślawo, albo namalowany przez Ciebie koń wygląda jak koza nie przejmuj się! Ważne żeby dobrze się przy tym bawić.


Dzień 19: Idź na spacer. Spróbuj przejść się inną drogą niż zwykle. Jeżeli w Twojej miejscowości jest park wybierz się na krótką przechadzkę. Kontakt z naturą nawet pośrodku miejskiej dżungli bardzo odpręża.


Dzień 20: Zjedz coś co lubisz i co sprawia Ci przyjemność! Może warto wypróbować jakiś nowy przepis?


Dzień 21: Spotkaj sie z kimś kogo lubisz i kto zawsze poprawia Ci humor, jeżeli nie możesz się spotkać - chociaż zadzwoń.


Dzień 22: Urządź sobie mini SPA wieczór, jeżeli nie masz całego wieczoru to chociaż 15 minut. Włącz relaksacyjną muzykę połóż maseczkę na twarz i wyluzuj się przez chwilę.


Dzień 23: Pooglądaj kabaret, albo jakiś inny śmieszny filmik. Koty. Koty są śmieszne.


Dzień 24: Wypisz na kartce wszystkie osoby w Twoim życiu za które jesteś wdzięczny/wdzięczna.


Dzień 25: Zrób sobie drinka. Nie musi być alkoholowy (ale może :) ), usiądź przez chwilę i poczytaj książkę.


Dzień 26: Ubierz się bardziej odświętnie niż na codzień. Może kolczyki, które trzymasz tylko na wielkie okazje (czytaj nienoszone od 5 lat), buty, które są ładne, ale szkoda Ci żeby się nie zniszczyły. Każdy dzień może być odświętną okazją


Dzień 27: Napisz do kogoś kogo nie odzywałaś/eś sie od dluższego czasu. Czasem warto odnowić dawne znajomości.


Dzień 28: Powrót do dzieciństwa. Obejrzyj kreskówkę którą lubiłeś/lubiłaś jako dziecko, lub posłuchaj piosenek, które kojarzą Ci się z beztroskimi czasami.


Dzień 29: Zrób sobie dzień bez mediów społecznościowych. Facebook, Instagram sprawiają, że żyjemy życiem innych bardziej niż swoim.


Dzień 30: Zrób krótkie podsumowanie- co dało Ci to wyzwanie. Czego się o sobie dowiedziałaś/eś.

Życzę Wam samych udanych, szczęśliwych i pełnych optymizmu dni!
741 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page