top of page

MASAŻ TWARZY - WYZWANIE 30 DNIOWE

Każda z nas chciałabym jak najdłużej zachować piękny młody wygląd. Żeby jak najdłużej utrzymać jędrność skóry stosujemy różnego rodzaju kosmetyki i zabiegi. Czy jednak może pomóc nam także masaż?

Yukuko Tanaka jest autorką jednego z najbardziej znanych przeciwstarzeniowych masażów twarzy. Niestety Yukuko zmarła w 2013 roku, jednak masaż twarzy sygnowany jej nazwiskiem nadal jest bardzo popularny i traktowany jako znakomite przeciwdziałanie utracie jędrności przez naszą skórę.


Jak wykonać masaż twarzy według metody Yukuko?


Ja wykonywałam masaż według tego wideo:Zanim zaczniemy - kilka ważnych informacji:


* Nasze ręce powinny być porządnie umyte. Ja zawsze używam kilku kropli żelu przeciwbakteryjnego. Uważajmy też na paznokcie i biżuterię. Dobrze od razu pozdejmować wszystkie ozdoby.


* Nasza twarz też powinna być oczyszczona - należy usunąć wszelki makijaż i zabrudzenia.


* Najlepiej zanim zaczniemy nałożyć na twarz krem lub jeszcze lepiej olejek.

W jednym z poprzednich postów opisałam, które oleje nie zatykają porów. Możesz te informacje znaleźć tutaj.


* Jeżeli mamy uszkodzenia skóry odpuśćmy sobie masaż do czasu ich wygojenia


* Masuj działając przeciw grawitacji. Grawitacja działa w dół, więc nasze ruchy powinny być ku górze.


W przypadku boków szyi zaleca się w celu usprawnienia przepływu limfy działanie zgodnie z grawitacją.


* łyżeczka oleju powinna wystarczyć- za dużo i wszędzie będzie nakapane :(


* zwiąż włosy, najlepiej założyć opaskę żeby włosy nie wpadały na twarzMasaż zajmuje około 9 minut, więc niezbyt dużo czasu.

Postanowiłam wypróbować go przez co najmniej miesiąc.


Do masażu używałam oleju lnianego. Wiem, że niektórzy wykonują ten masaż dwa razy dziennie. Niestety niezbyt mogę wdrożyć go do porannego rytuału ze względu na brak czasu, za to postanowiłam codziennie przed snem poświęcić tych parę minut dla relaksu i urody.


Jakie są plusy takiego masażu:


- Przede wszystkim czułam, że to chwila dla mnie - czas relaksacji i odpoczynku. Czasem warto poświęcić sobie chwilę.


- Lepsze ukrwienie skóry. Już po kilku minutach czułam, że skóra robi się cieplejsza w dotyku. Po wykonaniu masażu czułam bardzo lekkie mrowienie. Są na to też dowody naukowe tutaj.


- Skóra już po pierwszym masażu wydawała się bardziej jędrna


- Poprawia kolory skóry


- Uskutecznia działanie kosmetyków poprzez lepszą absorpcję.


- Masaż działa jak fitness dla mięśni twarzy


- Może pomóc zlikwidować obrzęki i efekt podkrążonych oczu


- Niektóre źródła podają, że wspomaga też produkcję kolagenu, ale nie mogłam na to znaleźć żadnych potwierdzeń.


Czy masaż pomaga pozbyć się zmarszczek, a może jeszcze bardziej im sprzyja?


Masaż twarzy poprawia ukrwienie twarzy, które z kolei pomaga w lepszym odżywieniu komórek. Masaż pomoże bardziej w prewencji niż usunięciu zmarszczek. Wiele osób jednak stwierdziło wygładzenie dobrych zmarszczek przy stosowaniu metody Yukuko.


Czy masaż twarzy może zmienić jej kształt, lub odchudzić twarz?


Niestety nie ma potwierdzenia, że masaże pomagają odchudzić twarz.

Napuchnięta twarz nie zawsze oznacza też otłuszczenie. Możemy w diecie mieć za dużo sodu przez co nasze ciało będzie zatrzymywać wodę. Nasze węzły chłonne też mogą mieć problemy z pracą i wtedy limfa z toksynami nie będzie skutecznie odprowadzana.


Tutaj możecie zobaczyć filmik jak wykonać masaż dla opuchniętej twarzy:
Masaż może właśnie pomóc w przypadku opuchniętej twarzy - jeżeli chodzi o sam tłuszcz to nie ma potwierdzenia na działanie masażu.


A co z używaniem dodatkowego sprzętu?


Wiele kobiet używa masażera do twarzy. O ile w metodzie Tanaki nie ma dodatkowych sprzętów to oczywiście można je zastosować.


Najbardziej popularnym masażerem jest jadeitowy. Jadeit znany jest jako kryształ wiecznej młodości. Można również zaopatrzyć się masażer z różowego kwarcu czy ametystu. Kwarc znany jest jako kamień miłości a ametyst wspomaga oczyszczenie i relaks.


Który z tych masażerów jest najlepszy?


Różowy kwarc lepiej chłodzi, jadeit szybciej przejmuje temperaturę skóry. Jadeit jest też mniej wytrzymały czyli łatwiej go ukruszyć i zniszczyć.


Ametyst jest najnowszym hitem- używanym przez gwiazdy Hollywood - preferowanym głównie ze względu na domniemane właściwości kryształu czyli detoksykację i oczyszczanie ze złej energii - pisząc domniemane nie chcę nikogo obrazić, po prostu nie znalazłam oficjalnych badań potwierdzających te właściwości.


Ile powinno się masować skórę masażerem?


Od około 2 do 4 minut- przy lekkim nacisku już po tym czasie skóra powinna się lekko zaczerwienić - co jest dobrym znakiem.


Jak często powinno używać się takiego masażera?


Zalecane jest użycie go przynajmniej raz dziennie. Wiele kobiet używa go dwa razy dziennie.

Masażer może być używany przy maskach w płachcie- żeby jeszcze lepiej dociskać dobroczynne substancje, lub przy używaniu esencji, olejów czy kremów.


Jak sprawdzić czy masażer jest wykonany z prawdziwego jadeitu?


- Test ciepła - weź jadeit do ręki. W dotyku powinien być chłodny. Po dłuższym przytrzymaniu w ręce powinien zacząć się ogrzewać. Jeżeli odłożysz go na 30 sekund powinien znowu stać się zimny ponieważ nie zatrzymuje dobrze ciepła.


- Test zarysowania - prawdziwy jadeit jest bardzo twardy- może łatwo zarysować inne materiały jak np szkło. Do testu przygotuj nożyczki, lub szpilkę. Wykonaj linię tępą stroną nożyczek, albo szpilką- jeżeli jadeit dał się zarysować to niestety raczej nie był prawdziwy.


(Oczywiście należy uważać przy tym teście, bo można tak zniszczyć kamień, że nie będzie już nadawał się do masażu. ale przynajmniej udowodnimy sobie, że nie był prawdziwy)


- Test koloru - prawdziwy jadeit nie będzie miał jednolitego koloru, w niektórych miejscach powinnyśmy zobaczyć małe czarne kropeczki i bardzo delikatne "kratery" czyli lekkie wgłębienia.


- Test przejrzystości - jeżeli spojrzysz na jadeit pod światło to powinien on być przejrzysty z cienkimi smużkami "dymu". Nie powinien mieć w środku żadnych bąbelków i pęcherzyków- ich występowanie sugeruje, że mamy do czynienia ze szkłem.
A Wy czy próbowaliście już tego masażu? Co o nim sądzicie?


480 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page